VE SİVEREKNAME
MEVLÜT BAYRAKTAR

VE SİVEREKNAME

Kısa bir süre önce yayın hayatına başlayan bu kısa sürede takipçilerinin teveccühünü kazanan siverekname yepyeni bir yüzü ve prefesyonelce yayına başlamasının sevincini yaşıyoruz.

 

Siverekname’nin bu seviyeye gelmesinde katkısı bulunan abi ve kardeşlerimize de teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz

 

Siverek’te internet haberciliğinin gelişmesi ve birçok internet sitesinin açılması umut verici gelişmelerdendir

Denilebilir ki “bunca site olmasına rağmen niye siverekname sitesine ihtiyaç duydunuz?”

Siverekname, Siverek’te halkının tüm sorunlarını korkusuzca yayınlayabilen, Kürdistan’i ve İslami sorunlara eğilen, hiçbir merciden bir şey beklemeden ve hiçbir merci ye bağlı olmadan yayın yapan bir internet sitesi olma hasebiyle Siverek’te bir ilktir

Ahlaksızlığın, yozlaşmanın, bencilliğin, ikiyüzlülüğün, asimilasyonun kol gezdiği kimsenin kimseye güvenmediği bir ortamda siverekname değerlerine sahip çıkmak isteyen insanların sesi olma hedefindedir

Üzülerek belirtmek zorundayım ki Siverek’te ki medyanın büyük bir bölümü bazı odakların elinde olup bağımsız haber yapamamaktadır, bundan dolayı Siverek halkı ile medya arasında bir sıcaklık bulunmamakta ve Siverek halkı medya ya sahip çıkamamaktadır işte burada siverekname halkının değerleri ve sesiyle halkı temsil etme vazifesini üstlenecektir.

Ne kadar başarırız, ya da nereye kadar devam edebiliriz? Bunu en iyisini yüce Allah bilmekte, ama gücümüzün yettiği, dillimizin döndüğü, kalemimizin yazdığı yere kadar Allah’ın izni ile devam ettireceğiz ve hatta çok daha fazla ileri ye götürmeyi amaçlıyoruz.

Bizim hiç kimse veya kurumla husumet içerisinde olma veya o kişi ve kurumları yıpratma gibi bir niyet veya amacımız yoktur. Ama gördüğümüz yanlışlıkları, haksızlıkları da göz ardı etmeden insanlara ulaştıracağımızı da belirteyim.

Kimden ve hangi kurumdan olursa olsun ve kime yapılırsa yapılsın yapılan bir haksızlık karşısında Siverekli özgür kalemler üstüne düşeni cesaretle yapacaklardır ve bunların arkasında da siverekname olacaktır

Yine kim tarafından yapılırsa yapılsın Siverek’imiz ve insanlarımız için yapılan her olumlu icraatı da yine bizler takdir edip yanlarında olacağız.

Siverek’in kalkınması, gelişmesi, Türkiye ve dünya konjektöründe itibarının gelişmesi için özerimize düşen tüm görevleri yapmayı amaçlıyoruz.

 

Siverekname halkın içinden kendi aydınını, yazarını, çizerini çıkarma amacındadır. Bundan dolayı yazıp ta sesini duyuramayan genç kalemlerimizi de siteye taşıyacaktır ve bunları elden geldiğince kendilerini geliştirecek ortamlar hazırlayacaktır.

Siverekname hemşerilerimizin ve gönül birlikteliği olan kardeşlerimizin desteği ve katkılarıyla yola çıkmış ve inşallah çok uzun ve soluklu bir yolculuğa da bunlarla beraber devam edecektir

Siverekname nin Siverek şehrimize ve insanlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Motosiklette Koyun Var
Motosiklette Koyun Var