Hollanda İneği
Eyüphan Kaya

Hollanda İneği

Bizim derdimiz, şu zengindir, şu güçlüdür, şu bilimde mesafe kat etmiş diye bir ülkeyi büyük görmek, yada şunun nüfusu nedir ki, açlıktan ölüyor, cahiller topluluğu diyerek bir toplumu küçümsemek değildir.


Bize insanlıktan nasibini almış kimseler lazım.


Ben ABD’nin nesini öveyim, sözüm ona “dünyanın horuzu” benim diyor, mazlumların figanının duymadığı gibi, zalimin zulmüne destek veriyor batsın senin ağabeyliğin. İnsanlık açlıktan ölürken kendisi bildiğim kadarıyla 650 milyar dolarlık savunma(savaş) bakanlığının bütçesiyle dünyaya sıkıntı veriyor.


Çin büyümesiyle birlikte birkaç lokal hataları dışında hala dünyanın nefretini kazanmadı, ama emareler tehlike çanlarını çalıyor.


Rusya Gorbaçov sorası ülkesine kısmi bir özgürlük getirdi ama sonunu getiremiyor, orta doğu savaşlarının baş aktörlerinden birisi şu anda.


İngiltere, Fransa gibi ülkeler öyle diplomatik bir metotla bu savaşın içindedirler ki birileri onları eleştirme nedenini bulamıyor. Ya İsrail’e ne demeli? İslam dünyasının bir parçası olan İran’a gelince devlet politikası akıllara durgunluk veriyor.


Bu kadar çetrefilli sorunların içinde oklarını Türkiye’ye çevirenlere teessüf ederim.Bunlar ya bilinçsiz insanlardır, ya da hakiki düşmanlardır.


Türkiye’nin kendi diyarında muktedir olma çalışmalarını tebrik etmemiz gerekirken tenkit eden vatandaşlarımız var maalesef!


Hele şu Avrupa Birliğine bakın eskiden Avrupa Topluluğuydu baktılar ki Türkçe kısaltılmış hali AT farklı bir anlam içeriyor AB yaptılar, yahu adını değiştirsen ne yazar senin genetiğin bozuk, senin tarihin kan revan üzerinde kurulmuş, kendini düze çıkarman çok zordur.


Almanya’nın Türkiye karşıtı tutumunu görüyorsunuz. Hollanda’yı biz Mantofon ineklerle tanıdık, şimdi de saygısızlığıyla ön plana çıktılar. Bu yaptığınız insanlığa sığar mı? Bir ülkenin bakanına hem de bayan bakanına bu saygısızlığı yapmak ayıt değil mı? O insanların övgüyle bahsettiği ineklerinizden de bir ders bir marifet almak size nasip olmadı?


Hani bazen bir insanı örselemek isteyen bir aşiret reisinin önüne 15-20 yaşındaki çocuğu gönderip ona küfür ettirir gibi, AT birliği de bu işi inek dünyasına eşcinseller diyarına havale etti galiba. 


Hanı o hümanist, feminist değerleriniz demek ki o da yalan. Yazık ki ne yazık?


Ben Türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım ama Kürdüm o bakan hanım efendi benim de bakanım. Hem Kürtlerin hem Türklerin nefretini kazandınız, tarihi bir hata işlediniz.


Sizler çatlasanız da patlasanız da ülkemize barış ve huzur gelecek fazla diretmeyin her geçen gün çamura batıyorsunuz benden söylemesi.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Serhat Durankuş     2017-03-13 Sayın yazar Komiklik olsun diye mi avrupa topluluğu ismini değiştirmişler demen ? lütfen yaşınızdan başınızdan utanın.. avrupada resmi dil türkçe mi ki kalkıp at yapsınlar? ingilizcesini bilmiyorsan öğren. European Community işte bu ingilizcesi. onu sen kendi diline çevirince at oluyor. yazarlık böyle basit bir iş mi? ayrıca bir kürt olarak zoruna gitmiş hollandanın tavrı.. hani 6 milyon kürdün parti başkanı, hani eş başkanı.. utan kendinden utan..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler