Referandumun İlk İcraatı Siverek’te Ortaya Çıktı
Kafur TAYAR

Referandumun İlk İcraatı Siverek’te Ortaya Çıktı

Belediyede çalışanları tebaası olarak gören belediye başkanı Resul Yılmaz, kendisini övüp alkışlamayan bir marabayı yani gazeteciyi işten çıkarmış. Türkiye ve Siverek adına ne büyük bir hizmet!


Makam ve mevki hırslarıyla egolarını şişiren bu şahıs/lar, kaba etlerini koltuklarından kaldırıp halkın içine karışmaktan imtina ederler, ancak bir iki çarşı pazar gezince de bunu halka verilmiş en büyük lütuf olarak addederler.


“Halka hizmet” kelimesini dilinden düşürmeyen ama gerçekte kendilerine, kendi egolarına hizmet etmekten başka bir şey yapmayan ve diğer insanların da kendilerine hizmet etmesi, kendilerini pohpohlaması gerektiğine inanan bu zevat/lar, aykırı bir durumla karşılaştıklarında onurlarının çiğnendiğini ve aşağılandıklarını zannediyorlar.


Tek bir bayrağın, tek bir afişin bile asılmadığı ve belediyenin sahip çıkmadı bu seçimlerde belediyede çalışan gazetecilerden biri, Siverek’teki “evet” oylarından dolayı twitter hesabından milletvekili Kasım Gülpınar’ı tebrik etmesi üzerine, 3 yıldır çalıştığı kurumda perfarmans yetersizliği! gerekçe göstererek işine son vermiştir.


Görüldüğü üzere devlet kurumlarından ve Ak Parti içinden sadece fetöcuları temizlemek, ayıklamak yetmiyor, yetmeyecektir. Hem devleti içindeki hem de Ak Parti içindeki zararlı unsurları da temizlemek gerekiyor. Bu eski kafalı memur zihniyeti temizlemeden yeni Türkiye idealine ulaşılamayacağı gibi 2023 vizyonu yakalamak da pek mümkün olmayacaktır. Fotocuların kendi liderlerine ve sapık idolojilerine hizmet ettiklerini biliyoruz, ancak Ak Parti içindeki bu zihniyetin neye hizmet ettiklerini bilmiyoruz (egolarının dışında) ama büyük Türkiye idealine, Ak Parti ve halkın amaçlarına hizmet etmedikleri ortada.

 
AK Parti içinde bu kadar kriptonun bu kadar ihanetin olduğu bir yerde ve dönemde çok az bir farkla seçimlerin kazanılması bence yine de büyük bir başarıdır. Gelinen nokta gösteriyor ki mevcut haliyle Ak Parti artık beklentilere cevap veremeyecek hale gelmiştir.


Seçimler bundan böyle partiler arasında değil bloklar arasında yani sağ ve sol arasında yapılacağından yerel yönetimler ve bunların hizmetleri daha fazla önem arz edecektir.  Bu nedenle Ak Parti’nin bu seçim sonuçlarını iyi değerlendirip bir an önce içindeki kriptoları ve asalakları temizleyip yoluna devam etmesi gerekiyor. Çünkü artık burada önemli olan, yeni Türkiye yolunda yürümek değil, kiminle yüründüğü önemlidir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler