İSLAMCILARIN GÖREMEDİĞİ HELEPÇE VE KÜRTLER
AV:ŞEYHMUS İNAL

İSLAMCILARIN GÖREMEDİĞİ HELEPÇE VE KÜRTLER

16 Mart Halepçe katliamının yapıldığı gündü.


5600 çocuk, genç, kadın, yaşlının kimyasal silahlarla soykırıma uğratıldığı ve yaklaşık 7000 kişinin yaralandığı sakat kaldığı, sonraki yıllarda binlerce çocuğun sakat doğduğu katliamın günüydü.


16 Mart 1988 gününden bu güne kadar Türkiye’de bulunan ve İslami geçinen tarikatlar, cemaatler, İslami hareketler, İslam olarak geçinen tüm kesimlerin durumu incelendiğinde Rabia için döktükleri gözyaşlarının bir tanesi Halepçe için, Roboski için, Ceylan için ve öldürülen diğer Kürt çocukları için dökmedikleri görürsünüz.


Arabalarında 4 parmak işareti olan Kürtlerin bu kesimi Konu halepçe ve diğer Kürtlere yapılan katliamlar olunca dilleri susar, gözleri görmez, kulakları duymaz olurlar


Kalplerine mühür vurulur.


Konu Kürtler olunca din, vicdan, cemaat, tarikat bir yana bırakılır, İslam’ın tüm evrensel değerleri unutulur, zulmedenler alkışlanır.


Bu nedenledir ki Kürtlerin bu yanı hep yaralı, bir yanı eksik.

Bu kesim umarım ki bir vicdan muhasebesini yapar.


Dünyanın başka ülkelerinde olanlar gösterdikleri duyarlıkları kendi ırkından, dilinden, dininden, coğrafyasından olan ve ayni kandan gelen insanlar içinde bir gün göstereceklerini umuyorum, diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler