SİVEREK'TE AK PARTİ VE AŞİRETLER
AV:ŞEYHMUS İNAL

SİVEREK'TE AK PARTİ VE AŞİRETLER

Cumhurbaşkanı seçimi yapıldı.

 

Cumhurbaşkanı seçimi sonrasında Siverek'te bulunan aşiretlerin AKP de yer alma, yer kapma ve olası bir erken seçimde milletvekili olma planları, projeleri Cumhurbaşkanı seçimi ile birlikte devreye girdi.

 

AK Parti dışında görünen ve Belediye başkanlığını kaybeden Bucaklar Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’a oy vereceklerini açıkladılar.

 

Açıklanan sandıklarda da Bucak bölgesi Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdi.

 

Yapılan yatırım Süleyman Soylu üzerinde erken seçimlerde AKP de yer almak, Kırvara(karavar) aşireti, Numan Kurtuluş'un AKP ye geçmesi üzerine AKP ile bütünleşme yer alma çalışmaları ve Numan Kurtuluş üzerinde bu partide yer alma Milletvekili talep etme pozisyonunda duruyor.

 

AKP de milletvekili olup, son seçimlerde milletvekili olarak gösterilmeyen ve bağımsız milletvekili olarak şansını deneyen İzol aşireti, Tayyip Erdoğan sonrası, Abdullah Güllün partinin başına geçmesi ihtimalleri üzerine yer kapma, yer alma mücadelesini başladılar.

 

Belediye seçimlerinde ve Cumhurbaşkanı seçiminde bu konuda ben varım diye çalışma yürütüyorlar.

Karahan aşireti, yeni dönemde Zeynep Karahan Uslu'nun Şanlıurfa dışında milletvekili gösterilme ihtimali üzerine AKP de milletvekili çıkarma ve yer alma konusunda çalışmaları başlamış bulunuyorlar.

 

Karakeçi Aşiretinin de bu konuda AKP de yeni dönemde Milletvekili olma ve partide yer alma çalışmaları yürütülüyor. Tüysüzler(kalender) aşireti de ayni durumda ve dirsek temasları devam ediyor.

 

Cumhurbaşkanı seçiminde her aşiret ben bu kadar destek verdim, bu kadar oyum var mücadelesine girdiler. Seçimler yakın, aşiretlerin yeni dönemde yer alma, yer kapma mücadelesi şimdiden start verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler