2014-2015 eğitim öğretim yılı hayırlı olsun
MEVLÜT BAYRAKTAR

2014-2015 eğitim öğretim yılı hayırlı olsun

Değerli dostlar 15 Eylül 2014 te inşallah 2014-2015 eğitim öğretim yılı tüm Türkiye’de olduğu gibi şehrimizde de başlayacaktır.

Başta eğitim camiamızın değerli hocalarına ve kıymetli öğrencilerimize bu ders yılında başarılar diliyorum.

Cumhuriyet kurulduğundan bu yana Türkiye’de eğitim devamlı sancılı geçmiştir, eğitim ve öğretim bir türlü rayına oturtulmamış ve öğrencilerimiz hak ettiği eğitimi görememişlerdir.

Bu sancılı eğitim politikasının değişik sebep ve gerekçeleri olsa da refah bir topluma ulaşmak istiyorsak çok daha fazla eğitime öncelik vermemiz bu doğrultuda çalışmamız gerektiğine inanıyorum. Bu çalışmaları ilen milli eğitim bakanı veya öğretmenlerimiz yapacak bir kaide yoktur, bunu çarşıda ki Ahmet amcadan tutun, koltuktaki belediye başkanına kadar her kes eğitime katkı amacı ile bir şeyler yapacağına inanıyorum.

Siverek şehrimizde herkesin bildiği gibi eğitim çok daha zor koşullarda gerçekleşiyor. Özelikle mevsimlik işçi olarak uzaklara çalışmak zorunda kalan ve derslerinden bir kaç ay geriden başlayan yüzlerce öğrencimiz var, kırsal kesimlerden şehir merkezine veya toplu eğitim merkezlerine taşıma ile gerçekleştirilmeye çalışılan, öğrencilerimizin zor koşullarda okullara ulaşıma sağlanan zor koşullar var ve Okullarımızda öğretmen yetersizliğinden boş geçen onlarca ders var.

Bu eğitim ve öğretim sezonunda da şehrimizden yerel ve Ulusal basında okullarımızın ve öğrencilerimizin eksikliklerine sık sık rastlayacağız.

Ve birçok art niyetli kalemşorlar şehrimizi nasıl karalayacaklarını, siyasilere zarar vermek için minnacık çocuklarımızı nasıl kullanacaklarına rastlayacağız.

Yazımın başında da değindiğim gibi eğitim, öğretim sezonuna şehrimizin okulları sancılı geçecekledir, ama tüm bu eksikliklerin yanında şehrimizde son bir yıl içerisinde sayın vekilimiz Mehmet Kasın Gülpınar’ın girişimleri ile devası diyebileceğimiz eğitim ve öğretime yatırım yapılmış durumdadır.

Yapılan ve hala yapılmaya devam edilen okul binalarımız Cumhuriyet tarihinde Şehrimize yapılmamış eğitim yatırımlarıdır. Merkezde ve köylerde yapılan okul ve öğrencilerimizin daha iyi koşullarda derslerini çalışmaları için yapılan çalışmaları da görmeli ve bunları da dikkatle izlememiz gereklidir.

Biz yazarçizerlerin işi devamlı bir şeylerde veya uygulamaları da açık aramak ve yazmak olmamalı, birazda yapılan hizmetleri ve güzellikleri de görmeye çalışmalıyız.

Şehrimizde yapılan yüzyılın eğitim yatırımlarını bir nimet olarak bilmeli, kendimiz ve yarınlarımız için gurur duymalıyız.

Şehrimizde uzun yıllardan beri mülki amirler arasındaki ortak paydada bir araya gelmemelerinden dolayı şehrimiz çok şeyler kaybetti

30 Mart yerel seçimleri ile birlikte yerel yönetimin el değiştirmesi ve hükümet partisinin kazanması ile birlikte şehrimizin merkeze yakınlaşması sonucunda şehrimize bir canlılık geldi

Özelikle sayın vekilimizin desteği ve katkıları ile şehrimizde yıllarca kangrenleşmiş eğitim ve öğretimimiz çok daha iyi seviyelere geleceğine olan inancım çok fazla.

Tüm bu çalışmalarda değerli milli eğitim müdürümüz Sayın Mehmet Yeşiltaş’ın emek ve katkıları da çoktur, Siverek eğitimine bir tuğla dahi koyana minnettarız.

Yazımın sonunda yeni eğitim ve öğretim yılında tüm öğrenci ve hocalarımıza başarılar diliyoruz.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Motosiklette Koyun Var
Motosiklette Koyun Var